Через атаки агресора на енергооб’єкти України виникають постійні обмеження електропостачання споживачів. Тому кожен з нас замислюється над альтернативними джерелами енергії для квартири, будинку або офісу, невідомо як довго буде тривати дефіцит електроенергії. Українців лякає наближення зими, тому кожен з нас має подбати про себе самостійно.
Пропонуємо розглянути різновиди портативних зарядних станцій, щоб мати можливість свідомого вибору саме під свої потреби. При виборі важливо враховувати основні моменти такі як:
- ємність. Ємність акумулятора впливає на тривалість роботи підключених приладів. Наприклад 500 Вт.год забезпечує заряд гаджета (10 Вт.год) на 50 циклів.
- потужність. Потужність інвертора дозволяє зрозуміти, які прилади безпечно підключати до станції, щоб не перевантажити її. Наприклад потужність холодильника становить до 500Вт, якщо підключати ще освітлення та певну кількість приладів, то потужність бажано обирати 1000-2000 Вт
- типи роз'ємів та їх кількістьф
- вага та габарити зарядної станції
- способи заряджання та її тривалість
Портативна зарядна станція - це компактний пристрій, який поєднує в собі потужний акумулятор та інвертор, здатний перетворювати постійний струм у змінний. Їх є багато різновидів. Далі розглянемо деякі з них, враховуючи переваги та недоліки.
Сонячні зарядні станції.
Ці станції використовують сонячну енергію. Через спеціальні панелі вони перетворюють енергію сонця в електричну. В сучасному світі сонячні панелі можна встановити навіть на балконі квартири. Якщо розмістити хоча б 8 панелей, то їх потужність становитиме до 600 Вт. Їх основною перевагою є незалежність від звичних джерел енергії та тривалий термін експлуатації. Але є і суттєві недоліки- такі як залежність від погодних умов, при похмурій погоді швидкість заряджання значно знижується, також суттєвий недолік це їх висока вартість. Сонячні панелі можна під’єднувати до різного типу зарядних станцій на зразок EcoFlow, зарядні станції на основі li-ion акумуляторів.
Зарядні станції з li-ion акумуляторами.
Такі станції здебільшого мають вагу порівняно невелику 5-7 кг, відрізняються високою ємністю, близько 500 Вт. Цього достатньо, щоб протягом кількох годин забезпечити енергією найнеобхідніші побутові прилади. Станції мають компактний розмір, в порівнянні з іншими, є зручними для квартир, офісів, подорожей. Вони витримують від 500 до 1000 циклів заряду-розряду, тобто це близько трьох років активного використання. Такі станції не потребують додаткового технічного обслуговування. При правильній експлуатації, являються цілком безпечними. Їх невисока вартість також є значною перевагою.
Паливні зарядні станції (генератори).
Ці станції виробляють енергію за рахунок хімічних реакцій, вони вирізняються високою ємністю та можуть використовуватись для заряджання різних пристроїв. Мають вони і суттєві недоліки, такі як шум, випаровування шкідливих речовин, значні габарити, вимагають спецобслуговування. Тобто дизельний або бензиновий генератор ми не можемо розмістити у себе в квартирі або офісі але це чудовий варіант для власного будинку.
Power Bank.
Power Bank є найпоширенішим джерелом енергії. Їх ємність досягає 50000 mAh. Завдяки цим приборам можна заряджати невеликі гаджети, такі як смартфони, планшети, годинники, навушники, можна підключати роутер. Вони мають різну кількість та типи роз'ємів, в залежності від обраної моделі. Дуже зручні для подорожей. якщо ж потрібно підібрати Power Bank для ноутбука, то маєте врахувати деякі моменти. Стандартні типи роз'єму не підходять для ноутбука, тому окремо потрібно придбати відповідний кабель або перехідник.
Сподіваємось, що ця стаття була корисною та значно полегшить для вас вибір альтернативного джерела живлення. Бажаємо всім світла і тепла в домівки!